Kā rūpēties par mājdzīvnieka acīm, ausīm un zobiem

Pareiza rūpēšanās par sevi nav tikai duša un matu ķemmēšana. Jūs arī lietojat dezodorantu, notīriet ausis, skujaties un kopjat nagus. Pareiza dzīvnieku aprūpe nav tik intensīva kā rūpes par cilvēkiem. Tomēr tas neaprobežojas tikai ar regulāru ķemmēšanu un peldēšanos. Jums vajadzētu rūpēties arī par jūsu mājdzīvnieka acīm, ausīm un zobiem. Lūk, kas jums jāzina.

Pirmais solis ir pakāpeniski un maigi attīrīt kaķēna vai kucēna muti, ausis un galvu, jau no bērnības mācot viņam higiēnu. Uzziniet, kur atrodas viņa jutīgās zonas, un izturieties pret tām ar īpašu uzmanību. Uzslavē viņu un piedāvā viņam kārumu, līdz viņš pierod pie pilnīgas higiēnas aprūpes. Lielākā daļa kaķu un suņu nepretosies tikai tad, ja zina, ka viņiem nav no kā baidīties. Šajā gadījumā tas ir tikai regulāras kopšanas jautājums.

Acu kopšana

Visiem kaķiem un suņiem ir periodiska izdalīšanās acu iekšējos stūros. Lai attīrītu jūsu mājdzīvnieka acis, samitriniet vates tamponu vai mazgāšanas lupatiņu ar siltu ūdeni vai speciāliem tīrīšanas šķīdumiem un viegli notīriet izdalījumus.

Ja pamanāt spēcīgu zaļganu vai dzeltenīgu izdalījumu, sazinieties ar veterinārārstu. Tie var norādīt uz acu kairinājumu, kas pazīstams kā konjunktivīts vai acu infekcija, vai arī jūsu mājdzīvniekam trūkst kādi vitamīni vai minerālvielas. Mājdzīvnieku acu un ausu kopšanai ir daudz produktu, tie atšķiras pēc sastāva un funkcionalitātes. Ir tādi, kas spēj cīnīties ar baktērijām, ir arī ārstniecības augi. Cenas arī atšķiras.

Ausu kopšana

Reizi nedēļā notīriet mājdzīvnieka ausis. Nekad neko nelieciet kaķa vai suņa auss kanālā. Ja jūsu mājdzīvnieka ausīm ir slikta smaka, no ausīm ir izdalījumi, ausis ir sarkanas vai iekaisušas, vai arī viņš pastāvīgi krata galvu vai saskrāpē ausis ar ķepām, ja tas ir jutīgs pret pieskārienu, viņš, iespējams, cieš no vidusauss iekaisuma vai viņam ir ausu ērces. Sazinieties ar veterinārārstu, ja Jums rodas šie simptomi.

Zobu kopšana

Zobakmens un aplikuma uzkrāšanās var sagādāt jūsu mājdzīvniekam tikpat lielas problēmas kā jums, tāpēc ikdienas rutīnā jāietver zobu tīrīšana. Pirms ķerties pie lietas, tomēr pārliecinieties, ka jums abiem patīk izmazgāt zobus 🙂 . Apmāciet kaķēnu vai kucēnu tīrīt zobus, maigi ar pirkstu ar apļveida kustībām 30 līdz 60 sekundes masējot lūpas vienu vai divas reizes dienā. Iemērciet pirkstu, piemēram, tunča sulā vai vistas buljonā. Pamazām pārvietojieties mutē, masējot smaganas un zobus. Šī sagatavošana zobu tīrīšanai var ilgt vairākas nedēļas, tāpēc esiet pacietīgs.

Kad jūsu mājdzīvnieks pierod pie šīs procedūras, izmantojiet marles gabalu, kas iemērcams tunča sulā vai vistas buljonā. Veiciet iepriekš norādītās darbības. Kad jūsu mājdzīvnieks pierod pie marles, varat izmantot kaķu un suņu zobu suku, zobu pastu, sūkli vai tamponu.

Izmantojiet tikai mājdzīvniekiem paredzētu zobu pastu. Nekad nelietojiet cilvēka zobu pastu. Kaķi nevar izspļaut zobu pastu. Ja viņa norij zobu pastu, gremošanas sistēma var tikt traucēta.

Kaķu un suņu zobu un smaganu virsmu notīra ar apļveida un abpusēju kustību, jo tieši šeit veidojas zobakmens. Veltiet laiku zobu un smaganu tīrīšanai. Sākumā mājdzīvnieks izturēs tikai dažu zobu tīrīšanu. Pēc tīrīšanas jūs varat noslaucīt zobus ar tīru, mitru drānu.

Jūsu mīlulis var pretoties zobu iekšpuses tīrīšanai, nepiespiediet viņu. Jebkurā gadījumā zobakmens tur neveidojas daudz. Papildus zobu tīrīšanai jūs varat palīdzēt mīlulim saglabāt veselīgus zobus, izvēloties sausos ēdienus un zobu kopšanai paredzētos līdzekļus : denta sticks, graužamos gardumus, rotaļlietas, papildbarības un vitamīnus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *